Elon Musk’ın biyografisi ünlü yönetmen Darren Aronofsky’e emanet

Teknoloji dünyasının popüler ismi Elon Musk’ın hayatı defalarca kitaplara konu olsa da bu defa iddialı bir yapımla beyaz perdeye geliyor.

Walter Isaacson’ın kaleme aldığı Musk’ın hayatını anlatan kitabın uyarlaması olacak filmin yönetmeni de belli oldu. Daha önce Siyah Kuğu (Black Swan), Bir Rüya İçin Ağıt (Requiem for a Dream) ve Balina (The Whale) gibi filmlerin yönetmen koltuğunda oturan Darren Aronofsky, bu defa da Musk’ın hayatı için kamera arkasında.

Oscar adayı yönetmen, bağımsız stüdyo A24, hakları için hararetli bir ihale savaşını kazandıktan sonra Walter Isaacson’ın kaleme aldığı biyografiyi uyarlayacak.

CNN’in eski başkanı ve CEO’su olan Isaacson, aralarında Henry Kissinger, Benjamin Franklin ve Einstein’ın da bulunduğu bir dizi biyografinin yazarı.

Darren Aronofsky

Aronofsky ise en son, başrolünü Brendan Fraser’ın paylaştığı The Whale’ı yönetti; Fraser bu filmle en iyi erkek oyuncu Oscar’ını kazanırken, Aronofsky’nin kendisi de karanlık bale draması Black Swan ile en iyi yönetmen Oscar’ına aday gösterilmişti.

52 yaşındaki Musk, Güney Afrika’da doğup büyüdü ve Isaacson’a göre, yabancılaştığı babası Errol’un elinde zihinsel işkenceye maruz kaldı. Musk, SpaceX’in CEO’su ve baş teknoloji sorumlusu ve X Corp’un (eski adıyla Twitter) başkanı ve CTO’su, aynı zamanda otomobil şirketi Tesla’nın da CEO’su.

Ünlü CEO, son yıllarda Twitter’da yaptığı açıklamalar ve ardından da platformu satın alma süreciyle sık sık gündeme geliyor. Ayrıca Musk şu anda Forbes’un milyarderler listesinde 223,8 milyar dolarlık net servetiyle bir numarada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir