Ülkücü Türkoğlu’ndan Sosyalist Atalay’a destek

İYİ Parti Bursa Milletvekili Türkoğlu, ülkücü kimliğine rağmen sosyalist kökenli TİP Hatay Milletvekili Atalay‘a destek vererek cezaevinde ziyarete gidecek.

Gazeteci Yüksel Baysal köşe yazısında dile getirdiği yazıda Türkoğlu’nun ziyareti ile Can Atalay ile ilgili uygulanan sansürü protesto edeceğini ifade etti.

Baysal yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Yarın Silivri Cezaevi’nde Can Atalay ile görüşecek olan Selçuk Türkoğlu’nun tavrı aynı zamanda İYİ Parti’nin olaya bakış açısını da ortaya koymuş olacak.

Edindiğim bilgilere göre, Selçuk Türkoğlu ziyaret öncesi İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüşmüş, onun da onayını almış durumda.

Bilindiği gibi Gezi Direnişi nedeniyle Silivri Cezaevi’nde esir tutulan Can Atalay, gerek Soma faciası gerekse diğer işçi mücadelelerinin içinde olmuştu.

Hatay’dan seçilen Can Atalay’ın Anayasa Mahkemesi‘nin emsal kararlarına rağmen serbest bırakılmaması, yani parlamenter görevini yapmasının engellenmesi bir anayasal suçtur.

İYİ Parti Bursa Milletvekili Selçuk Türkoğlu hem bu konuya dikkat çekecek hem de Türkiye Barolar Birliği Başkanı Erinç Sağkan‘a Can Atalay ile ilgili uygulanan sansürü de protesto etmiş olacak.

Selçuk Türkoğlu’nun tavrı aynı zamanda seçilen milletvekilinin cezaevinde kalmasına ses yükseltme olarak kabul edilmelidir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir