İspanya’nın Endülüs bölgesinde fırtına nedeniyle 2 kişi öldü, 7 kişi yaralandı

İspanya’nın güneyindeki Endülüs bölgesini etkisi altına alan, “Bernand” adı verilen fırtınadan kaynaklanan kötü hava şartları nedeniyle 2 kişinin öldüğü, 7 kişinin yaralandığı bildirildi.

Son iki gündür şiddetli yağmur ve fırtınanın etkili olduğu Endülüs’te, 22 Ekim’de Huelva kentinde devrilen bir aracın içinde orta yaşlardaki 1 kişi ile Kurtuba kentinde kaldırımda bulunan 1 kişinin hayatlarını kaybettikleri açıklandı.

Endülüs özerk yönetim hükümeti ve sivil yardım ekiplerinden paylaşılan bilgilerde, Bernard Fırtınası’nın özellikle Huelva, Granada ve Kurtuba kentlerinde etkili olduğu, çok sayıda ağacın devrildiği ve duvarın çöktüğü belirtildi.

Sivil yardım ekiplerinin 2 binden fazla yere müdahale ettiği, 217 trafik kazasının olduğu, bazı yerleşim yerlerinde elektrik ve telefon hatlarının kesintiye uğradığı ve toplamda 7 kişinin yaralandığı ifade edildi.

Huelva Belediyesi ise kötü hava şartları nedeniyle şehrin “felaket bölgesi” ilan edilmesini istedi.

Diğer yandan meteoroloji uzmanları, yarından itibaren Katalonya, Balear Adaları ve Galiçya bölgelerinde şiddetli yağışların etkili olmasının beklendiğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir