Clubhouse’da yüzde 50 küçülme… İşten çıkarmalar başladı

Teknoloji dünyasına 2020’de hızlı bir giriş yapan ve kullanıcılarının ses ile iletişim kurmasını sağlayan Clubhouse, bir süredir zor zamanlar geçiriyor. Uygulamaya ilgi hızla azalırken şirketin sıfırlanmasına karar verildi.

Şirket tarafından personele gönderilen bir mektupta, kurucular Paul Davison ve Rohan Seth, şirketi yüzde 50’den fazla küçülttüklerini ve birçok yetenekli, özverili ekip arkadaşlarına veda ettiklerini söylediler.

Bununla birlikte Davison ve Seth, 2021’de değerinin 4 milyar dolar olduğu bildirilen şirketin iyi bir şekilde finanse edildiğini belirtmiş, “Maliyetleri azaltmak için acil bir baskı hissetmediklerini” söylemişlerdi.

Clubhouse, 2021’in başlarında, pandemi nedeniyle insanların kendilerini sosyal olarak izole hissettikleri bir zamanda popülaritesini artırdı. Özellikle Elon Musk ve Oprah Winfrey gibi ünlü isimleri kendine çekmeyi başardı. Ancak Davison daha sonra büyümenin çok hızlı olduğunu ve rakiplerin hizmeti klonlaması ve pandemi hafifledikçe daha fazla insanın normal faaliyetlerine dönmesi nedeniyle kullanımın düştüğünü kabul etti.

Davison ve Seth de personele yazdıkları mektupta bu konulara değindiler: “Ancak dünya Covid sonrası açılınca, birçok insanın Clubhouse’da arkadaşlarını bulması zorlaştı. Dünyadaki rolünü bulmak için ürünün gelişmesi gerekiyor. Bunu düzeltmek için şirketi sıfırlamamız, bazı rolleri ortadan kaldırmamız ve daha küçük, ürün odaklı bir ekibe indirmemiz gerekiyor.”

Kurucular, “Clubhouse 2.0″a odaklanacaklarını söyleseler de hizmetin gelecekte nasıl görünebileceği hakkında ayrıntılı bilgi vermediler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir