BAE Dışişleri Bakanı Al Nahyan, Kosova Başbakanı Kurti tarafından kabul edildi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanı Şeyh Abdullah bin Zayid Al Nahyan, Kosova’nın başkenti Priştine’deki temasları kapsamında Başbakan Albin Kurti tarafından kabul edildi.

Kosova Başbakanlığından yapılan açıklamaya göre, Kurti’nin görüşmede Kosova’yı yatırımcılar için cazip kılan özellikler hakkında bilgi verdiği belirtildi.

Açıklamada, “Başbakan Kurti, Birleşik Arap Emirlikleri’nin 1999 yılında sığınmacı olarak en zor günlerinde Kosova ve halkına yardımları, egemen bir devlet olarak bağımsızlığının ilanından sonraki desteği ve mükemmel ikili ilişkileri için şükranlarını dile getirdi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin mali desteğiyle inşa edilen ve Eylül 2021’de açılışı yapılan Priştine’deki Şeyh Fatma Çocuk Hastanesi için ayrıca teşekkür edildi.” ifadelerine yer verildi.

Kurti ayrıca Al Nahyan’ı Kosova’nın sunduğu yatırım fırsatları, ulaşım alanındaki projeler ve BAE’nin deneyime sahip olduğu yenilenebilir enerji alanındaki fırsatlar hakkında bilgilendirdi.

Görüşmede, Kosova ile Sırbistan arasındaki ilişkilerin de ele alındığı ifade edildi.

Al Nahyan, Kosova ziyareti kapsamında Kosovalı mevkidaşı Donika Gervalla-Schwarz ile de görüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir